Inici Tercera Divisió EC Granollers

EC Granollers

L’EC Granollers anuncia dues noves incorporacions pel primer equip

El migcentre Joan Inés, de 21 anys, procedent del Centre d'Esports l'Hospitalet, i el central Martí Serra, de 19 anys i natural de Cardedeu, procedent del juvenil de Divisió d'Honor de l'Almeria, són la 7a i 8a incoporació de...

Les noves equipacions dels equips de futbol base de l’EC Granollers

El club granollerí va fer públiques ahir les samarretes que els seus equips de base utilitzaran tant en els partits com en els entrenaments. Un disseny realitzat per la nova gestora del club granollerí, Nama Sports, conjuntament amb un...

L’EC Granollers comença a configurar el primer equip 2018-2019

L'EC Granollers 2018-2019 de José Solivelles ja comença a agafar forma. Al llarg del mes de juny el club anirà anunciant les baixes, els jugadors renovats i els nous fitxatges. A La Jornada del Vallès anirem actualitzant la plantilla...

Novetats significatives a l’EC Granollers

En els darrers dies l'entitat granollerina ha anunciat diferents novetats. Per una banda, la nova pàgina web i per l'altra, a banda de les novetats pel que fa a fitxatges, renovacions i baixes, la nova equipació de l'entitat que...

Adidas, nou patrocinador oficial de l’EC Granollers

La multinacional alemanya vestirà totes les plantilles de l’Esport Club Granollers, des del futbol base al primer equip, les dues properes temporades Adidas és el primer patrocinador de l’Esport Club Granollers en el nou projecte de gestió esportiva dut a terme...

‘Riki’ Alcàntara renova amb un EC Granollers que anuncia nous fitxatges

El capità seguirà sent una peça fonamental en el nou projecte amb José Solivelles al capdavant. L'entitat granollerina també ha anunciat la renovació d'Eloi Zamorano i els nous fitxatges del porter Álvaro Garcia "Varo" i el central Eric Pujol  El primer...

Guillem Pujol, reforç de luxe per l’EC Granollers

Pujol, que ha jugat aquesta campanya amb el CF Les Franqueses a Segona Catalana, té experiència a Tercera, divisió en la qual va ser capità del CE Sabadell B El lateral esquerre Guillem Pujol va ser presentat ahir com a...

L’EC Granollers assoleix la permanència després d’una temporada complicada

L'equip granollerí va acabar la primera volta en zona de descens i només havent sumat 13 punts, però el canvi d'entrenador i diverses incorporacions a principis de gener van donar un nou aire al conjunt que ha completat una bona...

L’infantil A de l’EC Granollers assoleix l’ascens a Divisió d’Honor

Els de Víctor Toro han golejat per 0-4 al FC Cardedeu i s'han proclamat campions del grup 2 de Preferent, fet que els hi permet ascendir a la màxima divisió infantil L'infantil A de l'EC Granollers puja a Divisió d'Honor...

José Solivelles renova com a tècnic de l’EC Granollers

Solivelles, que va agafar l'equip al desembre en zona de descens amb 13 punts i ha aconseguit deixar-lo fora del descens directe, seguirà un any més dirigint el primer equip de l'entitat vallesana Sense saber encara si competirà a Tercera...
EquiposPtsJGEP
1 ESPANYOL, R.C.D.,B 90382792
2 SANT ANDREU, U.E.,A 713819145
3 L'HOSPITALET, CENTRE ESPORTS,A 71382189
4 TERRASSA FC, A 643817138
5 PRAT, A.E.,A 633818911
6 POBLA MAFUMET, C.F.,A 633817129
7 ASCÓ, F.C.,A 603815158
8 EUROPA, C.E.,A 5838151310
9 VILAFRANCA, F.C.,A 543816616
10 FIGUERES, U.E.,A 533815815
11 HORTA, U.AT.,A 503814816
12 CERDANYOLA DEL VALLES FC.,A 483813916
13 SANTBOIA, F.C.,A 4838111512
14 REUS DEPORTIU, C.F. SAD,B 4738121115
15 SANTFELIUENC, F.C.,A 4638121016
16 CASTELLDEFELS, U.E.,A 4438111116
17 GRANOLLERS, E.C.,A 383811522
18 PALAMOS C.F.,A 313871021
19 GAVA, C.F.,A 21384925
20 VILASSAR MAR,U.E.,A 18383926