Inici Futbol Tercera Catalana

Tercera Catalana

El projecte il·lusionant del primer equip masculí del CE Llerona

L'equip de Les Franqueses del Vallès, que competirà enguany al grup 9 de Tercera Catalana, conserva el bloc de l'anterior campanya i ha incorporat 7 jugadors que donen un plus de qualitat a l'equip. L'objectiu dels de David Hidalgo...

(VÍDEO) L’essència de l’infantil femení A del CE Llerona

Al programa 'Esport Base' de VOTV han visitat l'infantil femení A del CE Llerona. El conjunt dirigit per Aaron Pérez està completant una gran temporada al grup 2 de la Primera divisió infantil femenina, en el qual ocupa una...

 David Villegas, el cavall guanyador del CF Caldes 

El lateral dret del conjunt blaugrana crida l’atenció amb les seves exhibicions de velocitat quan s’incorpora a l’atac després d’haver superat seriosos problemes físics que van posar en perill al seva continuïtat al futbol. El de Sant Antoni de...

El CF Caldes guanya a La Torreta i vola cap a Segona Catalana (1-3) 

El conjunt de la vila termal aprofita les ensopegades dels seus rivals directes per reforçar encara més la seva primera posició. Els de Fortuny superen ja el Lliçà de Vall en 13 punts i al Vilanova del Vallès en...

El CF Caldes dona un cop de puny sobre la taula i es distancia...

El CF Vilanova rebia el CF Caldes, líder de la categoria, aquest diumenge al municipal de Vilanova del Vallès amb un al·licient addicional més enllà dels tres punts en joc. Amb l'ensopegada del segon classificat de la categoria, el...

El CE Llerona s’emporta el derbi al camp de l’Olímpic La Garriga (1-2)

Els d'Andreu Navarro van ser més eficients en un matx en el qual el conjunt local va dominar la possessió però no va saber treure'n rendiment. Joan Sierra va marcar els dos gols del conjunt de Les Franqueses que...

Remuntada incompleta del CF Caldes contra el CP Sarrià (1-1)

Els de Marc Fortuny empaten en una gran segona part però no eviten encadenar la segona jornada seguida sense guanyar. Fi al ple de victòries a domicili dels calderins d'aquesta temporada El CF Caldes va empatar al camp del CP...

El CF Caldes completa una primera volta per emmarcar

Els de Marc Fortuny van golejar en la darrera jornada per 3-0 al Santa Maria de Montcada i acaben la primera volta líders destacats amb 48 punts, a 11 punts del CF Lliçà de Vall, segon classificat Després d'haver perdut...

L’Olímpic La Garriga goleja el Pradenc amb ‘hat-trick’ inclòs de Maxi (5-1)

Els de Toni Cruz es van emportar els tres punts en un partit en el qual van ser molt superiors  a un conjunt osonenc molt defensiu que va buscar perill a la contra. Maxi amb 3 gols i Sergi...

Bilal Marroun, experiència, tècnica i qualitat per la banda dreta de l’Olímpic

L'extrem, amb àmplia experiència en equips de la comarca de categoria superior, és un reforç de luxe pel CF Olímpic de Toni Cruz de cara a la segona volta Va ser el segon club que va defensar des que va...
EquiposPtsJGEP
1 CALDES MONTBUI, C.F.,A 88342842
2 LLIÇA DE VALL C.F.,A 71342257
3 VILANOVA VALLES,C.F.,A 69342167
4 MONTMELO UNIO ESPORTIVA,CF,A 65341987
5 SANT CELONI U.E.,A 593418511
6 CANOVELLES, U.E.,A 573417611
7 SANTA MARIA MONTCADA, U.D.,A 573418313
8 LA TORRETA, C.F.,A 573417611
9 UNIFICACIÓN C.F.STA.PERPETUA,A 513415613
10 LOURDES, U.D.,A 493414713
11 SARRIA, C.P.,B 453412913
12 LLINARS, C.E.,A 413411815
13 VALLES, C.AT.,A 33349619
14 SANTA EULALIA RONÇANA, C.F.,A 293461117
15 VILAMAJOR, C.F.,A 28347720
16 PALAUTORDERA, C.F.,A 24346622
17 BIGUES, C.E.,A 19345425
18 AMETLLA ASSOC. ESP..C,A 18343922
EquiposPtsJGEP
1 JOANENC, F.C.,A 87342761
2 RODA DE TER, CE,A 74342284
3 TONA, U.E.,B 68342086
4 OLIMPIC LA GARRIGA, C.F.,A 61341879
5 SANT JULIA DE VILATORTA,C.F.,A 60341798
6 TARADELL, U.D.,A 563416810
7 VIC UNIÓ ESPORTIVA CLUB,B 553417413
8 GURB, U.E.,A 513414911
9 BORGONYA, C.D.,A 513414911
10 VOLTREGA,C.F.,A 503414812
11 SANT FELIU DE CODINES, C.F.,A 483414614
12 MANLLEU, A.E.C.,B 473414515
13 LLERONA, C.E.,A 473413813
14 TORELLO, C.F.,A 463414416
15 SEVA, U.E.,A 27347621
16 PRADENC,F.C.,A 24347324
17 SANT VICENÇ TORELLO, U.E.,A 8342230
18 BALENYA, AT.,A 3341033