Inici Futbol Segona Catalana

Segona Catalana

Emotiu homenatge a Gregori Resina

El CF Les Franqueses va realitzar un homenatge a Gregori Resina, exentrenador de diversos clubs de la comarca, abans del darrer partit de Lliga que enfrontava l'equip franquesí amb el Sabadell Nord El passat dissabte, abans que comencés el partit...

El CF Caldes completa una primera volta per emmarcar

Els de Marc Fortuny van golejar en la darrera jornada per 3-0 al Santa Maria de Montcada i acaben la primera volta líders destacats amb 48 punts, a 11 punts del CF Lliçà de Vall, segon classificat Després d'haver perdut...

Guillem Pujol, una perla pel CF Les Franqueses

El lateral esquerre, de 22 anys, amb experiència a Segona B i Tercera, ha estat un dels jugadors destacats del conjunt franquesí, en el primer tram de competició Amb només 22 anys Guillem Pujol pot presumir d'haver estat el capità...

El 2017, l’any de consolidació del projecte del CF Parets

Els de David Parra van guanyar el títol de lliga del grup 9 de Tercera Catalana, el mes de maig, mantenint-se invictes tota la campanya i assolint l'ascens a Segona Catalana. Per altra banda, sense poder fer quasi pretemporada, van...

“Aquests partits són els que fan a un equip campió”

El CF Parets de David Parra guanya per la mínima al Berguedà i torna a ser líder en solitari del grup 4 de Segona Catalana Segona Catalana Grup 4 L'onzena diana de la temporada del seu golejador, Francisco González, ha permès...

El CF les Franqueses s’emporta el derbi vallesà de #2cat4 amb un gol de...

Els de Jordi Jornet i Manolo Parralo van vèncer el conjunt de David Parra en un derbi vallesà marcat per la igualtat i la intensitat. Tercera victòria consecutiva per l'equip franquesí que manté la quarta posició de la taula....

(VÍDEO) Els gols de la golejada del CF Les Franqueses davant el Can Rull...

El conjunt dirigit per Jordi Jornet i Manolo Parralo va golejar el conjunt del Vallès Occidental en la darrera jornada i va trencar així una ratxa de dues derrotes consecutives. El triomf permet als franquesins pujar fins a la...

Una golejada del primer equip posa el colofó a la presentació del CF Les...

El club franquesí compta enguany amb 325 jugadors repartits en 24 equips, des de l'escoleta fins al primer equip. Precisament, el conjunt entrenat per Jordi Jornet i Manolo Parralo ha golejat el Can Rull (4-1) en el partit celebrat...

El CF Parets segueix en línia ascendent

Els de David Parra, debutants a la categoria, són líders destacats del grup 4 de Segona Catalana després d'haver sumat 5 victòries consecutives El canvi de categoria del CF Parets aquesta campanya no ha estat cap handicap pel conjunt entrenat...

CF Parets i CF Les Franqueses segueixen a totes al grup 4 de Segona...

Els de David Parra van vèncer el Sallent a domicili (1-2) i segueixen colíders juntament amb el Vic Riuprimer, mentre que els de Jordi Jornet i Manolo Parralo encadenen la segona golejada consecutiva (2-6 al camp de l'Avià) i...
EquiposPtsJGEP
1 PARETS, C.F.,A 48211533
2 SABADELL NORD,CF.,A 46211443
3 TONA, U.E.,A 43211344
4 LES FRANQUESES CF.,A 42211263
5 MATADEPERA, F.C.,A 38211155
6 MOLLETENSE, U.D.,A 35211056
7 VIC RIUPRIMER REFO FUTBOL CLUB,A 34211047
8 FOLGUEROLES,C.F.,A 32211029
9 BERGA, C.E.,A 3021939
10 PREMIA CLUB ESPORTIU,A 2921858
11 RIPOLLET, C.F.,A 28219111
12 SALLENT, C.E.,A 2621687
13 GIRONELLA, C.F. AT.,A 26218211
14 SABADELLENCA, UE.,A 23216510
15 OAR VIC,A 20215511
16 CAN RULL ROMULO TRONCHONI, CFU,A 17214512
17 AVIA, U.E.,A 13214116
18 BELLAVISTA MILAN, C.,A 2210219