Inici Futbol Segona Catalana

Segona Catalana

Un renovat CF Les Franqueses tornarà a lluitar per les places capdavanteres

L'equip franquesí, que competirà en un grup 4 de Segona Catalana més competitiu que mai, ha realitzat 10 fitxatges i conserva 13 jugadors de l'anterior campanya. Jordi Jornet i Manolo Parralo, que compliran la sisena temporada al capdavant de...

El FC Cardedeu incorpora el davanter Diego Novo

L'equip de Marc Fortuny ha fitxat el davanter vallesà de 32 anys que té experiència tant a Tercera Divisió com a Primera Catalana El FC Cardedeu va anunciar ahir la incorporació del davanter Diego Novo. El vallesà, de 32 anys,...

Definits els calendaris de Segona Catalana amb equips del Vallès Oriental en diferents grups

CF Les Franqueses, CF Parets, CF Caldes i FC Cardedeu competiran al grup 4 mentre que CF Mollet i UD Molletense ho faran al grup 2 Avui al migdia la Federació Catalana de Futbol ha publicat els calendaris de Segona...

El CF Caldes incorpora el davanter Adama Sissoko

El davanter vallesà arriba al club calderí procedent del CF Mollet, club amb el qual va jugar els darrers 5 partits de competició a Primera Catalana. Anteriorment havia jugat la major part de la temporada amb el CF l'Ametlla,...

El CF Caldes, millor equip del Vallès Oriental 2017-2018

El conjunt calderí ha estat elegit pels més de 40 entrenadors i 40 capitans dels equips de la comarca com el millor equip del Vallès Oriental 2017-2018. Els de Marc Fortuny, que també ha estat votat el millor entrenador,...

Marc Fortuny, millor entrenador del Vallès Oriental 2017-2018

El tècnic calderí, que ha aconseguit tornar el CF Caldes a Segona Catalana just un any després d'haver perdut la categoria, ha estat el tècnic més votat de la comarca amb 21 vots Marc Fortuny, entrenador del CF Caldes el...

El CF Caldes torna a Segona Catalana un any després

Els de Marc Fortuny recuperen la categoria un any després de perdre-la gràcies a la victòria davant el CF Lliçà de Vall (2-0) i assoleixen el campionat i l'ascens quan queden 3 jornades per acabar la competició ❗❗❗ FINAL FINAL FINAL!...

El CF Parets goleja el CF Les Franqueses en el derbi vallesà de #2cat4...

Els de David Parra es van retrobar amb la victòria després de dues jornades amb una victòria davant el conjunt de Jordi Jornet i Manolo Parralo. Amb el triomf, els paretans segueixen tercers, a 1 punt del Tona i...

Kevin Caballero, el tigre d’un CF Caldes amb fam d’ascens

El CF Caldes ha completat aquesta temporada la metamorfosi total que va començar a experimentar la temporada passada. El conjunt blaugrana va mudar de pell per convertir-se en una bèstia competitiva que persegueix les victòries com preses i que busca endolcir...

Emotiu homenatge a Gregori Resina

El CF Les Franqueses va realitzar un homenatge a Gregori Resina, exentrenador de diversos clubs de la comarca, abans del darrer partit de Lliga que enfrontava l'equip franquesí amb el Sabadell Nord El passat dissabte, abans que comencés el partit...
EquiposPtsJGEP
1 SABADELL NORD,CF.,A 78342464
2 TONA, U.E.,A 76342374
3 LES FRANQUESES, C.F.,A 68342086
4 PARETS, C.F.,A 67342149
5 MATADEPERA, F.C.,A 59341789
6 VIC RIUPRIMER REFO FUTBOL CLUB,A 543416612
7 BERGA, C.E.,A 533416513
8 PREMIA CLUB ESPORTIU,A 503414812
9 RIPOLLET, C.F.,A 483415316
10 FOLGUEROLES,C.F.,A 483414614
11 SALLENT, C.E.,A 4734121111
12 MOLLETENSE, U.D.,A 433412715
13 SABADELLENCA, UE.,A 393410915
14 OAR VIC,A 363410618
15 CAN RULL ROMULO TRONCHONI, CFU,A 353410519
16 GIRONELLA, C.F. AT.,A 343410420
17 AVIA, U.E.,A 28349124
18 BELLAVISTA MILAN, C.,A 2340232