Inici Futbol Primera Catalana

Primera Catalana

Alberto Manga i Manu Viale, aires nous a la banqueta del CF Mollet

Els dos tècnics, que ja porten una setmana al capdavant del primer equip, tenen el repte de treure el conjunt del Baix Vallès de la zona de descens. Manga i Viale aportaran l'experiència que han adquirit com a jugadors...

Relleu a la banqueta del CF Mollet

José Antonio Montes és el substitut de Xavi Moro, que ha fitxat per un equip de la Primera Divisió de Tailàndia  El CF Mollet va presentar ahir José Antonio Montes, el nou míster del primer equip que substitueix Xavi Moro,...

El FC Cardedeu remunta al camp del CE Sabadell B i encadena la segona...

Els de Jordi López i Esteve Alonso han aconseguit capgirar un 3-1 desfavorable, empatant a 3 al minut 80  i anotant el gol de la victòria al darrer sospir. Un triomf, el segon de la temporada a domicili, que...

Jordi Mateu, qualitat i polivalència per a la defensa del FC Cardedeu

El central, de 19 anys, procedent del Cerdanyola de Tercera Divisió reforça la línia defensiva del conjunt de Jordi López. Mateu, natural de Sant Antoni de Vilamajor i resident a Cardedeu, ja havia jugat durant 3 temporades a les...

David Duran, nou jugador del FC Cardedeu

El defensa central, de 26 anys, aportarà qualitat i experiència a l'equip dirigit per Jordi López. Duran havia jugat al CF Mollet, a l'EC Granollers, amb el qual va assolir l'ascens a Tercera fa tres campanyes, i el darrer...

(VÍDEO) El FC Cardedeu comença a mirar amunt

Els de Jordi López encadenen 3 partits seguits puntuant i se situen a només 3 punts del dotzè classificat.  L'empat a 1 a casa, en la jornada 8, davant el Can Vidalet, va marcar un punt d'inflexió al FC Cardedeu....

El FC Cardedeu suma el segon triomf de la temporada al camp del Manresa...

Dos gols del capità Gerard Beltrán van permetre al conjunt vallesà sumar la primera victòria del curs a domicili El FC Cardedeu va sumar diumenge els primers tres punts de la temporada lluny del Municipal vallesà en un matx en...

(VÍDEO) El CF Mollet capgira el marcador al segon temps i s’emporta el derbi...

Els de Xavier Moro, que debutava a la banqueta, han remuntat l'1-0 inicial dels locals que s'han avançat mitjançant Emili Argemi (39'). Ha estat al segon temps que el conjunt molletà ha anotat les dues dianes que li han...

Xavi Moro, nou entrenador del CF Mollet

Xavi Moro, exjugador professional format a Can Barça, és el nou entrenador del conjunt molletà, que fa dos dies va acomiadar per mutu acord a Dani Rizaldos degut al mal inici de l'equip a Primera Catalana Ahir el CF Mollet...

Kevin Caballero lidera per segona setmana el rànquing ‘El golejador del futbol territorial vallesà’

3a edició El golejador del futbol territorial vallesà Per tercera temporada consecutiva, a La Jornada del Vallès realitzem la secció 'El golejador del futbol territorial vallesà' en la qual seran protagonistes els màxims golejadors dels equips del Vallès Oriental que...
EquiposPtsJGEP
1 FUNDACIÓ ESPORTIVA GRAMA,A 48211461
2 MANRESA, C.E.,A 43211344
3 MONTAÑESA, C.F.,A 38211155
4 MANLLEU, A.E.C.,A 3221957
5 LLAGOSTERA, U.E.,B 3221885
6 CAN VIDALET, C.F.,A 3221885
7 VIC UNIÓ ESPORTIVA CLUB,A 31217104
8 FARNERS, C.E.,A 3021939
9 SAN JUAN AT. DE MONTCADA,U.E.,A 3020938
10 LA JONQUERA, U.E., 2820848
11 SABADELL F.C., C.E.,B 2821849
12 LLORET, C.F.,A 25217410
13 JUPITER, C.E.,A 2421669
14 MOLLET U.E.,CF.,A 23216510
15 CARDEDEU, F.C.,A 2221579
16 BANYOLES, C.E.,A 22216411
17 SANT CUGAT FUTBOL CLUB,A 21215610
18 CASTELLAR, UNIO ESPORTIVA,A 7211416