A La Jornada del Vallès hem confeccionat l’onze ideal del futbol territorial vallesà 2015 amb la col·laboració dels entrenadors i capitans dels equips de futbol de la comarca. Les votacions de cada un d’ells han servit per fer quatre alineacions diferents. Per una banda, l’11 ideal del futbol vallesà 2015, i per l’altre, l’onze ideal vallesà de Segona Catalana, l’onze ideal vallesà de Tercera Catalana i l’onze ideal vallesà de Quarta Catalana

Onze ideal vallesà de Quarta Catalana

11 ideal global futbol vallesà quarta catalana BO1. Marc Viñeta (porter, CF Caldes B).

2. Albert Torné (lateral dret, CF Santa Agnès).

3. Lluis Gendra (lateral esquerre, CF l’Ametlla).

4. Jordi Solà (central, AE l’Ametlla).

5. Toni Castillo (central, CF l’Ametlla).

6. Adrià Ganduxe ( migcentre, AE l’Ametlla).

7. Said El Aziz (interior dret, AE Ramassà).

8. Sergi del Bas (interior esquerre, CF l’Ametlla).

9. Adama Sissoko (davanter centre, CF l’Ametlla).

10. José Pérez (davanter centre, CE Bigues).

11. Oliver Jabato (davanter centre, US Corró d’Amunt)

 

Paral·lela a la votació dels millors jugadors de la comarca també s’ha votat el millor entrenador. Per veure resultats clicar aquí

L’11 ideal ha estat confeccionat gràcies als vots de 24 entrenadors i 18 capitans dels equips de futbol de la comarca. A continuació adjuntem el llistat dels clubs que amb els seus vots han col·laborat en l’elaboració de l’11 ideal.

EC Granollers (Tercera Divisió). Han votat els entrenadors Víctor Vera i Albert Garcia i el capità Roger Bellavista.
UD Molletense (Primera Catalana). Ha votat l’entrenador José Linares.
CF Les Franqueses (Segona Catalana). Ha votat l’entrenador Jordi Jornet i el capità Xavier Parra.
FC Cardedeu (Segona Catalana). Ha votat l’entrenador Jordi López.
CF Caldes (Segona Catalana). Ha votat l’entrenador Óscar Castel i el capità Arnau Fortuny.
Bellavista Milan (Segona Catalana). Ha votat l’entrenador David Parra i el capità Alberto Serrano.
CF Lliçà d’Avall (Segona Catalana). Ha votat l’entrenador Joan Casals.
CF Olímpic La Garriga (Tercera Catalana). Ha votat l’entrenador Toni Cruz i el capità Jordi Riu.
CE Llerona (Tercera Catalana). Ha votat l’entrenador Raül Vilaseca i el capità Gerard Jiménez.
CF La Torreta (Tercera Catalana). Ha votat l’entrenador Diego García i el capità Alan García.
CE Llinars (Tercera Catalana). Ha votat l’entrenador Joan Girabent.
CF Parets(Tercera Catalana). Ha votat l’entrenador Xavier Estudillo i el capità Marc Vélez.
CF Vilamajor (Tercera Catalana). Ha votat l’entrenador Sergio Cáceres i el capità Pepe Sánchez.
CE Lliçà d’Amunt (Tercera Catalana). Ha votat l’entrenador Juan López.
Penya Blaugrana Sant Celoni (Tercera Catalana). Ha votat l’entrenador Jesús Martínez i el capità David Pera.
CF Vilamajor (Tercera Catalana). Ha votat l’entrenador Sergio Cáceres i el capità Pepe Sánchez.
UE Canovelles (Tercera Catalana). Ha votat l’entrenador Cristian Cobo i el capità Alejandro Serrano.
Atlètic del Vallès (Tercera Catalana). Ha votat l’entrenador Albert Cassany.
CF l’Ametlla (Quarta Catalana). Ha votat l’entrenador Alberto Manga i el capità Dani Canudas.
Associació Esportiva l’Ametlla (Quarta Catalana). Ha votat l’entrenador Jordi Espinosa i el capità Miki Gómez.
Associació Esportiva Ramassà (Quarta Catalana). Ha votat l’entrenador Jordi Grivé i el capità Albert Viñolas.
CE Bigues (Quarta Catalana). Ha votat l’entrenador Marc Sala.
CF Santa Agnès (Quarta Catalana). Ha votat l’entrenador Ángel Valor i el capità David Blanco.
Penya Blanc i Blava de La Roca (Quarta Catalana). Ha votat l’entrenador David Monti i el capità David Nuñez.

Opina

Please enter your comment!
Please enter your name here