3a edició El golejador del futbol territorial vallesà

El davanter del CD Montornés Norte ha anotat 50 gols en 27 partits i ha estat una peça clau de l’ascens del seu equip a Tercera Catalana


Actualitzat el 21 de maig 

o Amb les lligues de Quarta Catalana finalitzades i a falta de la disputa d’una jornada als grups de Primera, Segona i Tercera Catalana, ja tenim el nou guanyador del rànquing El golejador del futbol territorial vallesà 2017-2018: Jesús Hidalgo, del CD Montornés Norte, que ha anotat 50 gols en 27 partits.

Hidalgo ha estat una peça clau de l’ascens del seu equip a Tercera Catalana i és el primer seleccionat per jugar amb la Selecció del Vallès Oriental el proper 10 de juny en el marc de la 2a edició de la Festa del Futbol del Vallès Oriental.

TOP5

1. Jesús Hidalgo CD Montornés Norte      

    50 gols en 27 partits   30 punts

2. Adama Sissoko CF l’Ametlla * 

(*des de fa 4 jornades jugador del CF Mollet)

    43 gols en 26 partits  26,1 punts  

3. Rubén Casanova  Atlètic Lliçà d’Amunt

   40 gols en 25 partits  24 punts

4. Óscar González CF Vilanova

  30 gols en 33 partits   21 punts

5. Kevin Caballero   CF Caldes  

  29 gols en 31 partits  20,3 punts


Gols a Tercera Divisió #3div5 1 punt
Gols a Primera Catalana #1cat1 0,90 punts
Gols a Segona Catalana #2cat4 0,80 punts
Gols a Tercera Catalana #3cat5 #3cat9 0,70 punts
Gols a Quarta Catalana #4cat4 #4cat8 #4cat9 #4cat28 0,60 punts

MÀXIMS GOLEJADORS FUTBOL TERRITORIAL VALLESÀ

50 gols

Jesús Hidalgo (CD Montornés Norte, grup 9 Quarta Catalana) (27 partits)

43 gols

Adama Sissoko (CF l’Ametlla, grup 6 Quarta Catalana) (22 partits)
                            (CF Mollet, grup 1 Primera Catalana) (4 partits)

40 gols

Rubén Casanova (Club At. Lliçà d’Amunt, grup 9 Quarta Catalana) (25 partits)

30 gols

Oscar González (CF Vilanova, grup 9 Tercera Catalana) (33 partits)

29 gols

Kevin Caballero (CF Caldes, grup 9 Tercera Catalana) (31 partits)

24 gols

Marc Tabla (CF Martorelles, grup 6 Quarta Catalana) (22 partits)

23 gols

Ivan Rupérez (Santa Perpetua, grup 9 Tercera Catalana) (32 partits)
David  Varón (UD Lourdes, grup 9 Tercera Catalana) (25 partits)
Oliver Jabato (AE Ramassà, grup 9 Quarta Catalana) (24 partits)

22 gols

Carlos Julian (CF Les Franqueses, grup 4 Segona Catalana) (28 partits)
José Cazalla (UD Lourdes, grup 9 Tercera Catalana) (31 partits)
Ricard Coca (Sant Feliu de Codines, grup 5 Tercera Catalana) (29 partits)
Albert Meroño (CF Martorelles, grup 6 Quarta Catalana) (17 partits)

21 gols

Francisco González (CF Parets, grup 4 Segona Catalana) (23 partits)
Maxi (CF Olímpic La Garriga, grup 5 Tercera Catalana) (31 partits)

20 gols

Martí Batlle (UE Montmeló, grup 9 Tercera Catalana) (30 partits)
Jaume Juanola (UE Canovelles, grup 9 Tercera Catalana) (31 partits)
Ferran Font (CE Llinars, grup 9 Tercera Catalana) (33 partits)

19 gols

Joan Sierra (CE Llerona, grup 5 Tercera Catalana) (24 partits)
Àxel Rubiralta (CF Lliçà de Vall, grup 9 Tercera Catalana) (25 partits)
Sergi Manent (CF La Torreta, grup 9 Tercera Catalana) (29 partits)
Marc Tabla (CF Martorelles, grup 6 Quarta Catalana) (17 partits)

18 gols

Sergio López (FC Cardedeu B, grup 9 Quarta Catalana) (23 partits)
Roger Boix (UE Aiguafreda, grup 4 Quarta Catalana) (18 partits)
Alejandro Rodríguez (CE Lliçà d’Amunt B, grup 9 Quarta Catalana) (27 partits)
‘Miki’ Pérez (FC Cardedeu B, grup 9 Quarta Catalana) (25 partits)

17 gols

Miguel Ángel Brenes (CF Ponent, grup 9 Quarta Catalana) (25 partits)

16 gols

Roberto López Gumbau (UD Lourdes, grup 9 Tercera Catalana) (31 partits)
Albert Sobreviela (S.Feliu de Codines B, grup 9 Quarta Catalana) (28 partits)
Marc Bach (UE Aiguafreda, grup 4 Quarta Catalana) (25 partits)

15 gols

David Sánchez (CF Les Franqueses), grup 4 Segona Catalana (29 partits)
Sergio Lobato (CF Montmeló, grup 9 Tercera Catalana) (31 partits)
Albert Camí (CF Caldes, grup 9 Tercera Catalana) (31 partits)

14 gols

Gerard Beltrán (FC Cardedeu, grup 1 Primera Catalana) (30 partits)
Javier Blázquez (UE Canovelles, grup 9 Tercera Catalana) (30 partits)
Cherif Sane (UE Sant Celoni, grup 9 Tercera Catalana) (27 partits)
Ismael Andrés Musso (AE Ramassà, grup 9 Quarta Catalana) (19 partits)
Carles Roldan (CF Santa Eulàlia B), grup 9 Quarta Catalana) (23 partits)
Marc Carrillo (CE Lliçà d’Amunt B, grup 9 Quarta Catalana) (18 partits)
Yoerlys Carcases (CF l’Ametlla), grup 6 Quarta Catalana) (13 partits)
Gerard Aranda (CD Montornés Norte, grup 9 Quarta Catalana) (22 partits)

13 gols

Arnau Fortuny (FC Cardedeu, grup 1 Primera Catalana) (32 partits)
Xavier Roca (CE Llerona, grup 5 Tercera Catalana) (31 partits)
Alejandro Castillo (AE Ametlla, grup 9 Tercera Catalana) (18 partits)
Soulaimane Choribb  (CE Llinars, grup 9 Tercera Catalana) (32 partits)
Javier Alcolea (CF l’Ametlla), grup 6 Quarta Catalana) (19 partits)
Martí Cladellas (CF Olímpic La Garriga, grup 9 Quarta Catalana) (16 partits)
José De Los Reyes (UE Canovelles B, grup 9 Quarta Catalana) (25 partits)
David Aurelio López (CE Lliçà d’Amunt B, grup 9 Quarta Catalana) (16 partits)

12 gols

Maude Balde (CF Caldes, grup 9 Tercera Catalana) (31 partits)
Kirian de La Torre (CF Vilanova, grup 9 Tercera Catalana) (28 partits)
Victor Ferreiro (CE Lliçà d’Amunt B, grup 9 Quarta Catalana) (28 partits)
Samuel Ramos Vera (CF Ponent, grup 9 Quarta Catalana) (28 partits)
Arnau Puig  (CF l’Ametlla, grup 6 Quarta Catalana) (23 partits)
Marc Vilardebó (CE Bigues, grup 9 Tercera Catalana) (30 partits)

11 gols

Víctor Martínez (AE Ametlla, grup 9 Tercera Catalana) (24 partits)
‘MIki’ Gómez (AE Ametlla, grup 9 Tercera Catalana) (30 partits)
Aaron Parra (CF Caldes, grup 9 Tercera Catalana) (32 partits)
Josep Negre (CF Olímpic La Garriga, grup 5 Tercera Catalana) (32 partits)
Alberto Sevilla (CF Santa Agnès, grup 9 Quarta Catalana) (23 partits)
Rubén Romera (AE Ramassà, grup 9 Quarta Catalana) (22 partits)
Raúl Parra (CE Lliçà d’Amunt A, grup 9 Quarta Catalana) (19 partits)
José Carrillo (CE Lliçà d’Amunt A, grup 9 Quarta Catalana) (21 partits)


El guanyador de la 1a edició clicant aquí

El guanyador de la 2a edició clicant aquí


Per tercera temporada consecutiva, a La Jornada del Vallès realitzem la secció ‘El golejador del futbol territorial vallesà’ en la qual són protagonistes els màxims golejadors dels equips del Vallès Oriental que competeixen en les següents categories: #1cat1, #2cat4, #3cat5, #3cat9, #4cat4, #4cat6 i #4cat9. Un cop hagi acabat la temporada, el guanyador rebrà un guardó a la 2a edició de la Festa del futbol del Vallès Oriental que tindrà lloc el juny del 2018

Opina

Please enter your comment!
Please enter your name here