Aquest proper dijous a les 8 del vespre a la Sala Tarafa, reconeixement als millors esportistes a la Festa de l’Esport


La festa de reconeixement als millors esportistes de l’any 2019, en les categories sènior i promesa, tindrà lloc a la Sala Tarafa dijous que ve, 12 de març, a les 8 del vespre. Durant la celebració, que aquest any se centra en l’esport femení, s’atorgarà el Premi a l’Esportivitat Joan Creus i es faran altres reconeixements a persones i entitats esportives.

Els i les finalistes a millor esportistes 2019 són:

Sènior masculí:

Carlos Piris Cabell (Associació Granollers Esportiva –  bàdminton)

Ha participat amb la selecció espanyola al Campionat d’Europa individual i per equips sub-17. Amb la selecció espanyola sub-19 ha aconseguit el 9è lloc en dobles masculí al Campionat del Món de bàdminton.
16è al rànquing mundial júnior en individual i 5è en dobles. 13è en el rànquing europeu júnior individual. És en la 1a posició al rànquing nacional sub-19 en dobles masculí.

Adrià Figueres Trejo (Club Balonmano Granollers)

Ha participat amb la selecció espanyola al Mundial de Dinamarca / Alemanya 2020. Guanyador al Torneig Eurocup’20. Semifinalista de la Copa del Rei amb el BMG i 5è classificat a la Lliga Asobal.

David Martínez Alàs (Club Bàsquet Granollers)

Forma part del CB Granollers de la temporada 1999 / 2000, on ha jugat des de premini fins a arribar a l’equip sènior; ha estat membre de l’equip en categories EBA, 2a catalana, 1a catalana i Copa Catalunya.

Sènior femenina:

Abril Conesa Prieto (Club Natació Granollers)

Ha estat medalla de plata en equip tècnic. Equip lliure i Highlight a les World Series Super Final.
Medalla de plata en equip tècnic i Highlight a les World Series Spanish Open
Medalla d’or en Highlight a la Copa d’Europa de natació artística
Medalla de plata en equip lliure a la Copa d’Europa a Sant Petersburg
Medalla de plata en equip lliure i Highlight a les World Series del Japó
Medalla de plata al French Open en Highlight a les World Series

Kasba Gassma Cissoko (Club Balonmano Granollers)

Membre de la selecció espanyola formant part de l’objectiu WC 2021
Campiona de la Supercopa de Catalunya Absoluta
Classificada amb el BM Granollers per a una competició europea
Classificada en 4t lloc a la Divisió d’Honor femenina de la lliga Guerreras amb el seu club, el BMG

Mercè Tusell Quevedo (Club Triatló Granollers)

Sotscampiona d’Espanya de Duatló de mitja distància
Campiona de Catalunya de triatló mitja distància
Bronze a la Copa d’Espanya de triatló de mitja distància
Medalla de bronze al Campionat de Catalunya absolut en duatló – cros
Campiona de Catalunya en la Lliga de Clubs en duatló – cros
Classificada en 6a posició en elit Ironman Barcelona – Costa Brava

Promesa masculí

Jofre Comella Ruiz (Associació Granollers Esportiva bàdminton)

Classificat en 1r lloc al rànquing nacional en individual i en dobles masculí, 6è en dobles masculí (sub-13), 4t en individual i 10è en dobles masculí (sub-15)
Or al campionat d’Espanya i plata en dobles masculí, tots dos al campionat d’Espanya
Or  en individual i plata en dobles masculí al campionat de Catalunya sub-13 i plata en individual masculí al Campionat de Catalunya sub-15
Bronze en dobles masculí a la FZ Medvode Cup. En la mateixa competició va arribar a quarts de final en individual masculí.
Or en l’individual masculí, bronze en dobles masculí, al Màster d’Estella
Or individual masculí  i en dobles masculí al Màster de Cerdanyola

Max Pedrola Borrero (Club Natació Granollers)

Classificat en 1r lloc a la 1a fase de la Copa Catalunya, en individual i equips
Classificat en 1r lloc a la 2a fase de la Copa Catalunya en individual i equips
Classificat en 3r lloc a la 3a fase de la Copa Catalunya

Víctor León Benítez (Club Atletisme Granollers)

Campió de Catalunya  i campió d’Espanya en perxa (pista coberta)
Campió de Catalunya a l’aire lliure en perxa
3r classificat al Campionat de Catalunya en 100 m lliures
Sotscampió d’Espanya a l’aire lliure en perxa i sotscampió d’Espanya en el Campionat de Federacions, també en perxa

Promesa femenina

Marta González Castillejo (Associació Granollers Esportiva)

En el rànquing nacional sub-15 ocupa el 1r lloc en dobles femenins i el 7è en l’individual femení sub-15
3a en dobles femení i 11a en individual femení en sub-17
Bronze en dobles femení, 5a en individual femení al Campionat d’Espanya sub-15
Or individual, or en els dobles femenins al Campionat de Catalunya sub-15 i or individual i plata en dobles femenins al Campionat de Catalunya sub-17
En diferents màsters en què ha participat ha aconseguit l’or i la plata en dobles femenins i les mateixes classificacions en individual, tant en sub-15 com en sub-17.

Sofia Telez Lucero (Club Esgrima Granollers)

Campiona d’Espanya en menors de 14 anys
1a al Campionat de Catalunya sub-20, individual i en equips
Campiona de Catalunya de sub-14 en individuals
2a al Campionat de Catalunya sub-17 en individual
Campiona de Catalunya infantil en floret
Bronze en el Campionat del Mediterrani cadet

Judith Calvo Requena (Club Natació Granollers)

Plata al Campionat d’Europa júnior en rutina combinada, bronze en la modalitat d’equip tècnic i equip lliure. Bronze a les World Series Spanish Open en rutina combinada i plata al Russian Open en equip lliure.


HEMEROTECA

Els guanyadors de la Festa de l’Esport de Granollers

Opina

Please enter your comment!
Please enter your name here