A La Jornada del Vallès us oferim el mercat de fitxatges del futbol del Vallès Oriental amb les renovacions, les altes i les baixes dels equips de Tercera Divisió a Segona Catalana. 

Actualitzat dimarts 23 de juny
EC Granollers (#3div5)

8è al grup 5 de Tercera Divisió la temporada 2019-2020

Entrenador: José Solivelles

Renovacions: Ricky Alcántara, Víctor Morales, Pau Darbra, Ñito Martín, Oriol Molins, Àlex Castillo, Max Llovera, Alvaro Garcia, Guillem Pujol, Eloi Zamorano.

Altes: Arnau Arriebo (CF Mollet), Erbol Atavaev (Juvenil A), Adrià Prado (Banyoles) i Sergi Altimira i Iker Hernández (juvenil A CE Sabadell), Álex Túnez (Damm), Arnau Campeny i Marc Río (Horta), Marc Gelmà (UE Figueres), Dani Muela (CF Palamós), Suaibo (Damm).

Baixes: Diego Garzón, Sergi Besonias, Marc Garcia, Joan Gual, Arnau Fortuny, Martí Serra, Alejandro Muñoz, Víctor Díaz.


Primera Catalana

CF Mollet (#1cat1)

14è al grup 1 de Primera Catalana la temporada 2019-2020

Entrenador: David Parra.

Renovacions: José González, Pol Flores, Martí Garcia, Joshua Romero, David Garcia ‘Negro’, Adrià Bassols, Sergi Llavaneras, David Castro, Guillem Ruiz.

Altes: Jordi Vallcorba, Víctor Vilarrassa, Jota, Sergio Sánchez (CF Parets), Alexis Garcia, Ramon Suárez (San Cristòbal), Bilal Azejel (Ripollet), Edgar Velasco (Fundació Grama), Walter Ferndández (CE Manresa), David Morales (CF Les Franqueses), Arnau Fortuny (EC Granollers), David Sánchez (CE Manresa).

Baixes: Jordi Sola (Olímpic La Garriga), Brian Quejada, Chipi, Arnau, Miraash (CF Parets), Paitu, Víctor, Cadmo.


CF Parets (#1cat1)

16è al grup 1 de Primera Catalana la temporada 2019-2020

Entrenador: Miquel Muñoz.

Renovacions: Denys Baturo, Alex Escobar, Litus Ferres, Marc Gràcia, Pol Collado, Moussa Diallo, Rubén López, Pol Montpart, Oscar Reche, Marc Pluvins. 

Altes: Alex Soler (AEC Manlleu), Sergi Salvador (juvenil Nacional Cerdanyola), Xavier Sánchez (Guineueta), Aitor Angulo (Vic, Camprodon), Àlex Martin i Gerard Muñoz (filial), Bernat Mesa (Sant Joan de Montcada) , Miraash Imthiyaz (CF Mollet), Àlex Cañadilla (CF Caldes), Enric Vega (Sant Quirze del Vallès), Manel Molina (juvenil Nacional Cerdanyola), Dani Pérez (Guineueta),  Ramon Miró (Europa B).

Baixes: Jordi Vallcorba, Víctor Vilarrassa, Jota, Sergio Sánchez (CF Mollet), Maha Tunkara (CF Les Franqueses).


CF Les Franqueses (#1cat1)

1er al grup 4 de Segona Catalana la temporada 2019-2020

EntrenadorManolo Parralo.

Renovacions: Guille Resina, Ramon Manzanera, Toni Atanasio, Julián Adarve, Jahir Gómez, Lars Carrillo, Agustí Planas, Maude Balde, Víctor Garcia, Younoussa Kamassokho, Aleix Vila, Sergio Aparicio, Joan Sánchez, Sergi Gómez, Xavi Gilabert, Alkaba Diallo.

Altes: Omar Diao (juvenil ECG), Diego Carrillo (FC Cardedeu), Maha Tunkara (CF Parets), Roger Castellvell (FC Cardedeu), Oriol Bordas (AEC Manlleu).

BaixesRoger Bellavista (es retira), David Morales (CF Mollet UE).

Segona Catalana

CF Cardedeu (#2cat4)

7è al grup 4 de Segona Catalana la temporada 2019-2020

Entrenador: David Ortiz.

Renovacions: Quim Ruiz, Pol Brugués, Fran Albelda, Ferran Barrera, David Masanet, Mallick Diallo.

Altes: Imanol Castilla (Vilassar de Mar), Aaron Vallejo (juvenil nacional CE Mataró), Eloi Blanes (UE Vic), Roger Mauri (Jabac), Roger Matamala (Vilassar de Mar).

Baixes: Gerard Casals (es retira), Diego Carrillo i Roger Castellvell (CF Les Franqueses).


CF Caldes (#2cat4)

6è al grup 4 de Segona Catalana la temporada 2019-2020

Entrenador José Luis Duque.

Renovacions: Aitor Garcia, Albert Camí, Jordi Camí, Edu Morte, Guillem González, Juan de Dios, Ferran Roca, Adama Sissoko, Edgar Fernández, Alex Vega, Oriol Gayola, Carlos Martínez, Aaron Parra, Pol Anaya, Marc Angelet i David Rodríguez.

Altes: Josep Alsina, Guillem Cabot i Carlos López (juvenil), Kevin Caballero (FC Sant Cugat), Richy (Damm).

Baixes: José Manuel Aznar “Chema”, Alex Cañadilla (CF Parets).


CF La Torreta (#2cat4)

17è al grup 4 de Segona Catalana la temporada 2019-2020

Entrenador Diego Garcia.

Renovacions: Noel, Raul, Sergio Flores, Arnau Sánchez, Carlos Nadal, Isma Bansar, Guillem González, Santi, Agus Salinas, Jordi Tormo.

Altes: Alan Garcia (Santa Perpetua), Bilal (CF Olímpic La Garriga), 

Baixes


UD Molletense (#2cat2)

8è al grup 2 de Segona Catalana la temporada 2019-2020

Entrenador Antonio Filgaira.

Renovacions: Víctor Ruiz, Víctor Silvestre, Sergio Alfaro, Daniel Quesada, David Gómez Pau Sepúlveda, David Cordón, Eric Paratore, Armando Irigoyen, Pedro Auñon.

Altes: Pedro lino (CF Mollet UE), Dani Torrecillas (CF Parets), Arnau Molist (UD Lourdes), Raul Abad i Cristian Becerra (Gramanet), Xavi Martí (Sant Cugat), Ismael Quiñones (Ripollet), Bernat Arnal (CP Sarrià).

Baixes

Opina

Please enter your comment!
Please enter your name here