Inici Futbol Tercera Catalana

Tercera Catalana

Qualitat, joventut i gol, el nou fitxatge de luxe del CE Llerona

Sofian Louah, de 19 anys, i amb experiència a Divisió d'Honor juvenil, en la qual va anotar 59 gols en 3 temporades, s'incorpora al club franquesí procedent del Gandia del grup 3 de la Regional Preferent Valenciana El CE Llerona...

El CE Llerona s’emporta el derbi franquesí i puja a la 5a posició

Els de David Hidalgo guanyen el Bellavista a domicili i encadenen la tercera victòria consecutiva que els hi permet acostar-se a la zona alta Tercera Catalana, grup 9 El CE Llerona va ser el vencedor del derbi de Les Franqueses davant...

El primer canvi en una banqueta vallesana de Tercera Catalana

Raúl Vilaseca es va fer càrrec fa dues setmanes de l'Atlètic del Vallès per tal de capgirar la mala dinàmica de resultats Després d'haver sumat només 6 punts en les primeres jornades de lliga al grup 9 de Tercera Catalana,...

CF Les Franqueses, Olímpic La Garriga i CF Montmeló, protagonistes de la jornada de...

Els tres conjunts han encadenat la tercera victòria consecutiva i lideren els seus respectius grups a falta de la jornada de diumenge. A #2cat4 el CF Les Franqueses ha derrotat el Matadepera (2-0), a #3cat5 l'Olímpic La Garriga ha...

6 de 6 per CF Montmeló, CD Montornés Norte, CF La Torreta i CF...

El CF Olímpic lidera el grup 5 de Tercera Catalana, després de sumar amb victòries els dos primers partits, igual que CF Montmeló, CD Montornés Norte i CF La Torreta, que encapçalen el grup 9 de Tercera Catalana Després de...

El projecte il·lusionant del primer equip masculí del CE Llerona

L'equip de Les Franqueses del Vallès, que competirà enguany al grup 9 de Tercera Catalana, conserva el bloc de l'anterior campanya i ha incorporat 7 jugadors que donen un plus de qualitat a l'equip. L'objectiu dels de David Hidalgo...

(VÍDEO) L’essència de l’infantil femení A del CE Llerona

Al programa 'Esport Base' de VOTV han visitat l'infantil femení A del CE Llerona. El conjunt dirigit per Aaron Pérez està completant una gran temporada al grup 2 de la Primera divisió infantil femenina, en el qual ocupa una...

 David Villegas, el cavall guanyador del CF Caldes 

El lateral dret del conjunt blaugrana crida l’atenció amb les seves exhibicions de velocitat quan s’incorpora a l’atac després d’haver superat seriosos problemes físics que van posar en perill al seva continuïtat al futbol. El de Sant Antoni de...

El CF Caldes guanya a La Torreta i vola cap a Segona Catalana (1-3) 

El conjunt de la vila termal aprofita les ensopegades dels seus rivals directes per reforçar encara més la seva primera posició. Els de Fortuny superen ja el Lliçà de Vall en 13 punts i al Vilanova del Vallès en...

El CF Caldes dona un cop de puny sobre la taula i es distancia...

El CF Vilanova rebia el CF Caldes, líder de la categoria, aquest diumenge al municipal de Vilanova del Vallès amb un al·licient addicional més enllà dels tres punts en joc. Amb l'ensopegada del segon classificat de la categoria, el...
EquiposPtsJGEP
1 CALDES MONTBUI, C.F.,A 88342842
2 LLIÇA DE VALL C.F.,A 71342257
3 VILANOVA VALLES,C.F.,A 69342167
4 MONTMELO UNIO ESPORTIVA,CF,A 65341987
5 SANT CELONI U.E.,A 593418511
6 CANOVELLES, U.E.,A 573417611
7 SANTA MARIA MONTCADA, U.D.,A 573418313
8 LA TORRETA, C.F.,A 573417611
9 UNIFICACIÓN C.F.STA.PERPETUA,A 513415613
10 LOURDES, U.D.,A 493414713
11 SARRIA, C.P.,B 453412913
12 LLINARS, C.E.,A 413411815
13 VALLES, C.AT.,A 33349619
14 SANTA EULALIA RONÇANA, C.F.,A 293461117
15 VILAMAJOR, C.F.,A 28347720
16 PALAUTORDERA, C.F.,A 24346622
17 BIGUES, C.E.,A 19345425
18 AMETLLA ASSOC. ESP..C,A 18343922
EquiposPtsJGEP
1 JOANENC, F.C.,A 87342761
2 RODA DE TER, CE,A 74342284
3 TONA, U.E.,B 68342086
4 OLIMPIC LA GARRIGA, C.F.,A 61341879
5 SANT JULIA DE VILATORTA,C.F.,A 60341798
6 TARADELL, U.D.,A 563416810
7 VIC UNIÓ ESPORTIVA CLUB,B 553417413
8 GURB, U.E.,A 513414911
9 BORGONYA, C.D.,A 513414911
10 VOLTREGA,C.F.,A 503414812
11 SANT FELIU DE CODINES, C.F.,A 483414614
12 MANLLEU, A.E.C.,B 473414515
13 LLERONA, C.E.,A 473413813
14 TORELLO, C.F.,A 463414416
15 SEVA, U.E.,A 27347621
16 PRADENC,F.C.,A 24347324
17 SANT VICENÇ TORELLO, U.E.,A 8342230
18 BALENYA, AT.,A 3341033